از بین بردن اسکار

از بین بردن اسکار

سابسیژن

سابسیژن روشی نوین برای از بین بردن جای آکنه و اسکار های پوستی می باشد ، جوش و لک های صورت را از بین می برد و پوست شما را زیبا و شفاف می نماید.برای استفاده از این روش باید به متخصص پوست مراجعه نمایید .

البته باید توجه داشت که تاثیر سابسیژن بر روی انواع اسکارهای آکنه متفاوت است و نسبت به هر نوع پوست نتایج متفاوتی ارائه خواهد نمود ، از این رو است که جلسات درمان برای افراد مختلف کم یا زیاد خواهد شد .

در روش درمان آکنه با سابسیژن پاسخ به درمان در جای جوش های غلتان(rolling) بسیار مشهود است .

انواع اسکار

اسکار یا جای جوش ها انواع و شکل های مختلفی دارند :

اسکار های غلطکی ،حاشیه این نوع اسکارها شبیه یک غلتک چرخان است و فرو رفتگی جای جوش با یک انحنای ملایم به شکل نیم دایره به اپیدرم متصل می شود . اسکارهایی که شبیه یخ شکن Icepick هستند و به شکل یک مثلث در اپیدرم فرو رفته اند و اسکارهایی که مستطیلی شکل هستند و اصطلاحا به آنها جای جوش واگنی boxcar گفته می شود پاسخ به درمان ضعیف تری دارند و سایر روش های درمان جای جوش از قبیل لیزر ، میکرونیدلینگ و یا پیلینگ مکمل درمانی مناسبی می باشند.

موارد ایجاد کننده جوش روی صورت

مواجهه‌ با هوای‌ بسیار گرم‌ ، مرطوب و آلوده
وارد کردن استرس و تحمل فشارهای عصبی
شروع و يا قطع هورمون های پيشگيری از بارداری
تغييرات هورموني در زمان بلوغ و در زمان بارداری
مصرف بعضی داروها مثل‌ كورتيكو استرئيدها ،هورمونهای‌ مردانه‌، یا قرص‌های‌ ضد بارداری‌
كرم ها و مواد آرايشي پرچرب

سابسیژن چیست؟

با استفاده از این روش که به عنوان راهی برای از بین بردن آکنه و جای جوش می باشد می توان پوستی شاداب و زیبا داشت ، سابسیژن که با ایجاد برش های بسیار ظریف در زیر پوست ، باعث تولید کلاژن و الاستین در زیر پوست می گردد .

ساب یعنی زیر و سیژن یعنی برش بعبارت دیگر سابسیژن به مفهوم برش در زیر پوست می باشد که البته بدون تیغ انجام می شود. درمان جوش در این روش با ایجاد گود های بسیار سطحی در پوست می تواند نتایج بسیار درخشانی را به شما ارائه دهد. این فرو رفتگی ها بدلیل اتصالات فیبروز در زیر اسکار می باشد که سطح آن را پایین می کشند.

معمولا سابسیژن در کنار سایر روش های درمانی مانند میکرونیدلینگ و یا لیزر فرکشنال مورد استفاده قرار می گیرد. در ساب سیژن قسمت مورد نظر بی حس می شود و با یک سوزن مخصوص به نام نیدل نوکور و یا کانول مخصوص( تولدو) بافت فیبروتیک زیر اسکار را دچار تحرک می نماید ، این روش که با حرکات بسیار سریع رفت و امد خود در زیر پوست یک لخته خون در زیر اسکار ایجاد می کند که به تدریج ظرف چند روز تثبیت شده تبدیل به هماتوم می شود و اندازه آن کوچک تر می شود و در نهایت فرو رفتگی اسکار تا بیش از 50 درصدجبران می شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه از دکتر بنفشه تمیزی فر مشاوره پوست مو و زیبایی دریافت نمایید.

منتظر ارائه نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر بنفشه تمیزی فر

About the Author

متخصص پوست ، لیزر موهای زائد ، متخصص پوست و مو
دکتر بنفشه تمیزی فر ، متخصص پوست ،مو ،زیبایی و لیزر ، عضو انجمن متخصصین پوست امریکا ، دارای بورد تخصصی ، نظام پزشکی 93454

ارسال پاسخ

1 × سه =

Call Now Button