برداشت خال های پوستی

برداشت خال های پوستی

نحوه برداشت خال های پوستی

در زمان مراجعه به متخصص پوست و مو  ، یکی از معضلات پوستی وجود خال های پوستی تیره و روشن در نواحی مختلف صورت می باشد ، خال ها که بیشتر به صورت لکه های پوستی دیده می شوند ممکن است مقداری برجسته و گوشتی نیز باشند .
برای از بین بردن خال های تیره سطح پوست به متخصص پوست و مو مراجعه کنید  ، زیرا شناخت دقیق نوع خال و البته خوش خیم یا بدخیم بودن آن در شیوه ی رفع و درمان آن تاثیر گذار است .
روش های درمان هر نوع خال نسبت به خال دیگر متفاوت است و ممکن است در اثر تجویز روش غیر اصولی شما را با عوارض جبران نا پذیری همراه سازد .

برداشتن خال پوست
روش های مختلف برای از بین بردن خال های پوستی :

متخصص پوست روش های متفاوتی برای از بین بردن خال های پوستی در نظر می گیرد که در زیر به نمونه ای از آن ها اشاره شده است
رادیوفرکوئنسی (RF)

با استفاده از تکنیک رادیوفرکوئنسی سلول های ورد نظر روی موضع  به وسیله ی امواج رادیویی از بین می رود این روش کم تهاجم است و میزان بالایی از موفقیت را به همراه دارد و البته می توان نتایج مثبت آن را در اولین جلسه مشاهده نمود .یکی از ویژگی هایی که این روش دارد راحت بودن بیمار و همچنین سرعت عمل این روش می باشد .

روش رادیوفرکوئنسی برای چه مواردی مناسب است ؟

برداشتن خال های زیبایی
برداشتن خال هایی که در منطقه های خاص التهاب پوستی وجود دارد .
برداشتن خال هایی که حالت منظمی دارند و به قطر بیشتر از هفت میلیمتر می باشد.

لیزر فرکشنال co2

در روش درمان با استفاده از لیزر فرکشنال شاهد ایجاد تعداد زیادی نورهای لیزری خواهید بود که با ایجاد خراش های بسیار سطحی رنگ دانه های موجود روی پوست را کمرنگ و محو می سازد.
البته لیزر فرکشنال برای لک و خال های پوستی بزرگ کاربرد دارد و می توان برای پاک کردن خطوط تتو شده روی بدن هم آن را استفاده کرد.  این روش با بی حسی موضعی انجام می شود ، لیزر تابیده شده روی موضع بی ضرر است و تهاجم کمی دارد ، البته این روش باید توسط متخصص پوست و مو انجام شود .نحوه کارکرد لیزر این گونه خواهد بود که لایه برداری در سطح پوست ایجاد می شود و می تواند تمامی لکه ها و به طور کل رنگدانه های پوستی را از بین ببرد.بهبود ساختار کلی پوست در پی لیزر فرکشنال دیده خواهد  شد زیرا این لیزر با تولید کلاژن در زیر پوست همراه است .

با تشکر مدیریت سایت دکتر تمیزی فر

متخصص پوست و مو و زیبایی

About the Author

متخصص پوست ، لیزر موهای زائد ، متخصص پوست و مو
دکتر بنفشه تمیزی فر ، متخصص پوست ،مو ،زیبایی و لیزر ، عضو انجمن متخصصین پوست امریکا ، دارای بورد تخصصی ، نظام پزشکی 93454

ارسال پاسخ

17 + 5 =