تفاوت روش میکرودرم با روش میکرونیدلینگ

تفاوت روش میکرودرم با روش میکرونیدلینگ

تفاوت روش میکرودرم با روش میکرونیدلینگ

امروزه اغلب بانوان و حتی آقایان به منظور رفع جای جوش، عارضه آفتاب سوختگی، چین و چروک های ایجاد شده در پوست، وجود کک و مک و… راههای زیادی برای از بین بردن این عوارض اعمال می کنند و برای دستیابی به صورتی جوان و شاداب از روش های درمان خانگی، ماسک های گیاهی، مواد صنعتی و شیمیایی به کار می برند.  اما باید گفت که گاهی نتایج حاصل از این اقدامات موقتی  و زود گذرمی باشد.  با پیشرفت علم پزشکی متخصصان پوست، روش های درمانی زیادی برای زیباسازی و جوانسازی پوست صورت ابداع نموده اند که برخی هیچ گونه عوارض جانبی به همراه ندارد و برخی عوارض آن کوتاه مدت می باشد و در صورتی که به متخصص پوست و مو با تجربه و حاذق مراجعه شود نتایج ایده آل و مطلوبی را به همراه می آورد.

به منظور کسب اطلاعات بیشتردر زمینه روش جوانسازی پوست صورت بهتر است به متخصص پوست و موی با تجربه مراجعه شود، خانم دکتر بنفشه تمیزی فر تخصص کافی در این زمینه را  دارا می باشد. شماره تماس 02188878131 02188192807 02188192808 یا کانال های ارتباطی تلگرام و اینستاگرام مراجعه شود.

شایان ذکر است که گفته شود عارضه ای پوستی به شدت بر چهره فرد تاثیر گذاشته و صورت را زشت و نافرم جلوه می دهد. اما در صورت مراجعه به متخصص پوست و مویی حاذق می توان این عوارض را برطرف نمود. توصیه اکید متخصص پوست و مو بعد از اعمال برخی از روش ها انجام و پیروی از دستورالعمل بعد از پروسه می باشد تا نتایج خوبی را به همراه بیاورد.

روش میکرودرم

به سایش کریستال های ظریف و ریز بر روی پوست، روش میکرودرم ابریژن گفته می شود در این روش لایه سطحی از پوست را بر می دارند و با سایشی که ایجاد می شود باعث افزایش گردش خون  در قسمتی که میکرودرم ابریژن اعمال می نماید، می شود. این پروسه باعث فعالیت کلاژن های زیر لایه پوست شده و شروع به  ایجاد پوست جدید می نماید. مدت زمان این پروسه 30 دقیقه می باشد که هیچ گونه عوارض جانبی به همراه ندارد.

تفاوت-روش-میکرودرم-با-روش-میکرونیدلینگ

روش میکرونیدلینگ

در روش میکرونیدلینگ ابتدا متخصص پوست و مو بعد از قرار دادن مواد بی حسی در روی سطح پوست توسط سوزنی شروع به تحریک کلاژن های زیر پوست می نماید. این عارضه هیچ گونه درد و ناراحتی برای متقاضی به همراه نمی آورد و توسط دستگاه میکرونیدلینگ اقدام به کلاژن سازی می نمایند. در نتیجه این عمل باعث ایجاد پوست جدید خواهد شد. بهتر است که بعد از این پروسه متقاضی از میوه جات و سبزیجات تازه و همچنین آب فراوان مصرف نماید تا جوانسازی با میکرونیدلینگ نتایج بهتر و ایده آل تری را به همراه داشته باشد و تمام پمادها و کرم های تجویز شده توسط متخصص پوست و مو را بر اساس دستورالعمل ذکر شده استعمال نماید. تعدا جلسات این روش معمولا تا 3 جلسه می باشد که بنابه صلاح دید متخصص پوست و مو و بررسی مشکل در پوست متغیر می باشد. مدت زمان این پروسه 45 تا 1 ساعت می باشد.

یکی از تفاوت های عمده در روش میکرودرم ابریژن با روش میکرونیدلینگ در این می باشد که روش میکرودرم اقدام به سایش ، ترمیم و همچنین پاکسازی پوست می نمایند، در حالی که در روش میکرونیدلینگ با ایجاد سوراخ هایی در صورت اقدام به تحریک کلاژن می شود.

از دیگر تفاوت های این دو روش می توان این را بیان کرد که روش میکرودرم برای از بین بردن عارضه های سطحی استفاده می شود، اما در روش میکرونیدلینگ به منظور رفع جوش های عمیق، چین و چروک های زیاد، جوانسازی پوست صورت و… استفاده می شود.

راههای جوانسازی پوست صورت

اخیرا راههای فراوانی برای جوانسازی پوست صورت اعمال شده است که متخصص پوست و مو با تجربه توانایی انجام این پروسه را بدون هیچ گونه عوارض جانبی را دارا می باشد. برخی از راههای زیباسازی و جوانسازی پوست صورت عبارتند از :

لیزر فرکشنال، تزریق بوتاکس، تزریق فیلر، تزریق چربی، تزریق ژل، هایفوتراپی، مزوتراپی، لیزر موهای زائد، میکرودرم ابریژن، میکرونیدلینگ، لیفت صورت ، لیفت صورت با نخ و… را می توان نام برد. استفاده از هر کدام از این روش ها  بنا به نظر متخصص پوست ومو و سلیقه متقاضی اعمال می شود تا زودتر و سریع تر به پوستی شفاف و جوان برسند.

برخی از خدمات دکتر بنفشه تمیزی فر متخصص پوست و مو:

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت

About the Author

متخصص پوست ، لیزر موهای زائد ، متخصص پوست و مو
دکتر بنفشه تمیزی فر ، متخصص پوست ،مو ،زیبایی و لیزر ، عضو انجمن متخصصین پوست امریکا ، دارای بورد تخصصی ، نظام پزشکی 93454

ارسال پاسخ

5 × پنج =