جوانسازی پوست

جوانسازی پوست

جوانسازی پوست

همه ی ما زمانی که پا به این جهان گذاشتیم پوستی لطیف داشتیم ولی با افزایش سن از زیبایی پوستمان کاسته شد. در دوران بلوغ احتمال ابتلا به جوش و آکنه وجود دارد. برخی زنان حامله دچار لکه هایی در پوستشان می شوند. بعضی از افراد هم در اثر سانحه دارای جای اسکار هستند و بسیار از این موضوع رنج می برند.همچنین با بروز عارضه ی پیری تعدادی چین و چروک در پوست به وجود می آیند و باعث عدم اعتماد به نفس ما می شوند.

جوانسازی پوست

اینجاست که پی به تأثیر جوان سازی پوست در زندگی می بریم زیرا دیگر اجباری نیست که شما پوستی که تمام تغییرات زمان در آن دیده می شود و گویای سن و سال شما، زخم ها، لکه ها، جای جوش و آکنه ها و اسکارهاست را تحمل کنید و می توانید از روشهای مختلف جوان سازی پوست بهره مند شوید. چنانچه مایلید بهترین روش جوان سازی پوست را بدانید می توانید از مشاوره های ارزشمند دکتر بنفشه تمیزی فر متخصص پوست و مو استفاده کنید.

امروزه یکی از بزرگترین دغدغه های ذهنی مردم دانستن روشهای جوان سازی پوست و زیبا شدن است که با کمک پیشرفت روز افزون علم پزشکی و تکنولوژی بشریت امکان این امر میسر شده است.

چین و چروک، افتادگی  و پیری پوست

منظور از این حالت این است که پوست مقاومت ساختاری اش را از دست می دهد و نوعی کشش سطحی و حالت ارتجاعی پیدا می کند.

در اثر بالا رفتن سن پوست به مرور خاصیت الاستیسیته اش را از دست می دهد و در نتیجه دارای چین و چروک و  تغییر رنگ می شود و حالت پژمرده پیدا می کند.

عوامل ایجاد پیری پوست 

 • عامل زمان

گذشت زمان باعث می شود که پوست آسیب پذیرتر، خشک تر و نازک تر شود و ضایعه هایی در پوست به وجود می آورد که نتیجه ی این امر: کاهش تراکم سلول ها، کاهش فیبرهای الاستین و کاهش رطوبت پوست است.

 • عوامل محیطی

عواملی مانند نور، استرس، مصرف سیگار و بیماریهای پوستی روی پوست بدن اثر می گذارند.

یکی از درمانهای پیشنهادی جهت جوان سازی پوست، درمان با میکرونیدلینگ است که در ادامه نتایج این روش را به شما معرفی می کنیم.

نتایج

 • کاهش اسکارها و چین و چروک پوست
 • بهبود خاصیت الاستیسیته ی پوست
 • یکنواخت شدن رنگ پوست و کاهش منافذ پوست
 • کاهش آسیب های ناشی از نور خورشید و عوامل محیطی دیگر

امروزه جوانسازی پوست یکی از مهم ترین مسائل زندگی محصسوب می شود چرا که زیبایی و جذابیت حق طبیعی هر فردی می باشد . شیوه های مختلفی برای مراقبت و حفظ شادابی پوست ارائه شده است که البته با توجه به اهمیت این موضوع نیاز ایت که این امر توسط یک متخصص پوست مو و زیبایی انجام شود .
متخصص پوست به شما روش های مختلفی از جوانسازی را ارائه خواهد داد تا در مدت زمان مشخصی به هدف خود نزدیک شوید .
معمولا بالارفتن سن و یا عوامل ژنتیکی و محیطی تغییرات زیادی در بدن وبه خصوص برروی پوست ایجاد می کنند که این عامل باعث می شود که بر روی صورت شاهد چین و چروک و افتادگی باشیم.
برای رفع این مشکل می توانید از روش های مختلف جوانسازی بهره مند شوید :
روش های جوانسازی شامل موارد زیر خواهد بود.
تزریق بوتاکس
تزریق ژل
هایفوتراپی
کربوکسی تراپی
میکرونیدلینگ
مزوتراپی
و سایر درمان ها ..

جوان سازی پوست صورت

تزریق بوتاکس

بوتاکس که به عنوان یک سم شناخته می شود با تزریق در عصب های صورت باعث فلج شدن موقت آ نها می شود . زمانی که عصب های غیر ارادی صورت از کار بیافتند شما دیگر قادر به اخم کردن نخواهید بود ، اخم غیر ارادی و یا خندیدن باعث می شود که چین و چروکهای سطحی و عمیقی دراطراف لب ها ، چشم ها و پیشانی ایجاد شود ، با تزریق بوتاکس در این نواحی شاهد خواهید بود که خطوط از بین رفته و مانع ایجاد چروک های دیگر می شود .

البته بوتاکس یک روش موقت برای از بین بردن چربی ها می باشد و بعد از حدود سه تا شش ماه نیاز است تا مجددا تزریق بوتاکس را تمدید نمایید .البته ماندگاری بوتاکس به عواملی چون جنس پوست و نوع بوتاکس بستگی دارد .دقت داشته باشید که انتخاب پزشک متخصص پوست برای این نوع درمان بسیار حائز اهمیت بوده و باید به مراکز معتبر برای این امر مراجعه نمایید، تزریق بوتاکس منقضی باعث می شود که دچار عفونت و یا افتادگی پلک ها بشوید.

تزریق ژل

شناخت انواع  ژل و  نوع تزریق  آن در صورت
ژل برای برجسته سازی گونه و لب و چانه مورد استفاده قرار می گیرد.

امروزه وجود برجستگی و داشتن فرم در صورت یکی از مسائلی است که بسیاری از خانم ها به دنبال آن هستند.
برخی هنرپیشه های سینما را دیده اید که وجود این برجستگی ها چقدر زیبا و حذاب شده اند، شاید این عمل آن ها شما را برای تزریق ژل و برجسته سازی بخش های متفاوت چهره تان وسوسه کرده باشد . با تزریق ژل در صورت ، گونه یا چانه می توانید در این  بخش های صورت برجستگی ایجاد کنید  و به آن فرم دلخواه را بدهید.

نتایج مطالعات دانشمندان نشان می دهد ، چانه برجسته و گونه های برجسته یکی از معیارهای زیبایی صورت هستند . به صورت طبیعی قوس گونه ای که بخشی از استخوان گونه است ، موجب برجستگی گونه ها می شود . باید بدانید که  کسانی که گونه های برجسته دارند ، به صورت ارثی ، اسکلت صورتشان به این شکل فرم گرفته است . این مورد در برخی افراد متفاوت است و این دسته  شاهد رشد کافی استخوان های گونه نیستند و بنابراین گونه های پهن و بی حالتی دارند.برجسته سازی گونه،این روزها زیادی پیدا کرده است و روش های متفاوتی مانند تزریق ژل و چربی ، گذاشتن پروتز در گونه برای زیباتر کردن صورت وجود دارند .

فرم دهی به لب ها

یکی از راه های ساده برای فرم دهی به لب ها تزریق ژل در آنها می باشد ، به کمک ژل ها می توانند بافت افتاده و حجم کم لب ها را جبران نمایید و باعث جذابیت و جوانسازی در این ناحیه از صورت بشوید . تزریق ژل لب چند سی سی ژل در لب ها می تواند بر جستگی های لازم و زیبا را در فرد ایجاد کرده و باعث شود تا چهره فرم زیبا و بهتری داشته  باشد .
دقت داشته باشید که تزریق باید توسط متخصص پوست انجام شود و از تزریق ژل در مراکز غیر بهداشتی و کلینیک های معمولی خودداری نمایید . شناخت بافت لب و صورت می تواند به تزریق دقیق تر و مناسب تر ژل ها کمک نماید.

تزریق ژل برای جوانسازی صورت

امروزه ژل هایی که برای برجسته سازی و جوان کردن صورت استفاده می شوند به۲ نوع کوتاه و بلند مدت تقسیم می شوند:

ژل های کوتاه مدت

این نوع ژل بعد از الان
۱-  هیالورونیک اسید : که از جنس بدن می باشد و چون قابلیت cross link و بیشترین هماهنگ شدن با پوست را دارد ، در جای خود کاملاً پایدار هستند و عوارض چندانی ندارند و بهترین انتخاب میباشد .
۲ – CaHA : مانند Radiesse مورد تایید FDA است و حدود ۹ الی ۱۸ ماه ماندگاری دارد البته جنس پوست و نوع تزریق در ماندگاری آن ها تاثیر گذار است .

ژل های طولانی مدت : این نوع ژل ها معمولا از  بخش های صناعی ساخته شده اند و بین ۲ الی ۱۰ سال طول عمر دارند، اما چون از جنس پوست نیستند می توانند با عوارض جدی همراه باشند ، از این رو تزریق این دسته از ژل ها را توصیه نمی کنند.

برای درک بهتر ، باید بدانید که ،ژل های دائمی چون از مواد ( پلیمر ) یا پلاستیک تشکیل شده اند ، توسط پوست جذب نمی شوند و برای مدت بسیار طولانی در محل باقی می مانند بنابراین بسیار مضر هستند .اما ژل های موقتی که هیالورونیک اسید ها را شامل می شوند، به وسیله پوست جذب می شوند و نسبت به نوع اول بسیار مناسب هستند .
البته ژل ها برای پر کردن خطوط اخم عمیق شده و خطوط خنده مناسب هستند و می توانند باعث فرم دهی به گونه ها نیز بشوند.
برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه ی زیبایی پوست و مو می توانید به دکتر بنفشه تمیزی فر مراجعه نمایید و از خدمات ویژه ی این مرکز بهره مند شوید .

 

About the Author

متخصص پوست ، لیزر موهای زائد ، متخصص پوست و مو
دکتر بنفشه تمیزی فر ، متخصص پوست ،مو ،زیبایی و لیزر ، عضو انجمن متخصصین پوست امریکا ، دارای بورد تخصصی ، نظام پزشکی 93454

5 thoughts on “جوانسازی پوست

 1. zari - سپتامبر 8, 2018 در 7:18 ب.ظ

  سلام تزریق ژل برای کل صورت مورد استفاده قرار می گیره ؟

  پاسخ
  • متخصص پوست ، لیزر موهای زائد ، متخصص پوست و مو - سپتامبر 13, 2018 در 12:16 ب.ظ

   سلام . برای کل صورت مورد استفاده قرار می گیرد ولی چناچه نیاز به تزریق مقدار زیادی ژل باشد ، تزریق چربی مناسب تر است .

   پاسخ
 2. behnam - سپتامبر 8, 2018 در 7:19 ب.ظ

  سلام خسته نباشید تزریق بوتاکس برای چروک زیر چشم خوبه و اینکه 28 سال سن دارم می تونم از این روش استفاده کنم ؟

  پاسخ
  • متخصص پوست ، لیزر موهای زائد ، متخصص پوست و مو - سپتامبر 13, 2018 در 12:17 ب.ظ

   سلام ، بله ، بستگی به معاینه هم دارد .

   پاسخ
 3. کرامت زاده - مارس 9, 2019 در 11:34 ق.ظ

  دکتر من 30 سالمه بهترین راه برای جئانسازی پوستم چیه به نظرتون. و اینکه من ماه دیگه عروسیمه می خوام یه روشی باشه که زود جواب بده

  پاسخ

ارسال پاسخ

9 + 7 =

Call Now Button