درمان خشکی پوست در زمستان

درمان خشکی پوست در زمستان

خشکی پوست در زمستان

خشکی پوست در زمستان مورد آزاردهنده ای می باشد. حتی بسیاری از افراد که پوست چرب یا معمولی دارند در فصول سرد سال پوست خشکی پیدا می کنند. در بهترین شرایط محیطی مراقبت از پوست موضوع چالش برانگیزی می باشد.

ولی در فصل زمستان و پاییز زمانی که هوا سرد شده و رطوبت هوا پایین می آید، مرطوب نگاه داشتن پوست بسیار سخت تر می شود. ما در این مقاله نکاتی کاربردی برای مراقبت از پوست و مرطوب نگاه داشتن آن خدمتتان ارائه می دهیم. به این ترتیب از ترک خوردگی پوست و خارش پوست پیشگیری می شود.

خشکی پوست در زمستان

خشکی پوست در زمستان

علت خشکی پوست در زمستان

زمانی که روی پوست چربی به مقدار کافی وجود نداشته باشد، رطوبت از پوست خارج می شود. و زمانی که رطوبت به مقدار کافی در پوست وجود نداشته باشد، لایه ی بیرونی پوست خشک می شود. در زمستان به دلیل رطوبت پایین هوا، رطوبت پوست بیش از پیش از بین می رود. دیگر دلایل پوست خشک در زمستان به شرح زیر است:

– استفاده بیش از حد از صابون یا آب داغ
– در معرض مواد شیمیایی بودن
– برخی بیماری های خاص پوستی
– بالا رفتن سن و سال

عوارض خشکی پوست در زمستان

پوست خشک به نوبه خود موضوع نگران کننده ای نمی باشد. ولی خشکی پوست مشکلات بسیاری را به وجود می آورد که برای فرد آزاردهنده می شود. مانند:

– خارش پوست
– پوست ضخیم و سخت
– ترک خوردگی های دردناک بر روی پوست
اگزما که سبب ایجاد نواحی قرمز رنگ و پوسته پوسته می شود و خارش دارد.
– عفونت باکتریایی
درماتیت پوستی که سبب ایجاد نواحی متورم و قرمز و پوسته پوسته می شود.

درمان خشکی پوست در زمستان

اولین قدم در درمان خشکی پوست تشخیص علت اصلی آن می باشد. آب و هوای زمستان شایع ترین علت خشکی پوست است. ولی در صورتی که خشکی پوست بیش از حد باشد نیاز است تا با متخصص پوست مشورت شود.

خشکی پوست در فصل سرما مورد آزاردهنده ای می باشد. حتی بسیاری از افراد که پوست چرب یا معمولی دارند در فصول سرد سال پوست خشکی پیدا می کنند. دکتر بنفشه تمیزی فر متخصص پوست با استفاده از تکنولوژی روز دنیا به تشخیص و درمان بسیاری از بیماری های پوستی می پردازند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره 02188192808 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

آب داغ برای پوست مضر است.

شاید فکر کنید که آب زدن به پوست و خیس کردن آن می تواند بهترین روش برای هیدراته کردن پوست باشد. ولی مصرف بیش از حد آب مخصوصاً آب داغ و صابون یکی از موارد مضر برای پوست است. شست شوی بیش از حد پوست می تواند باعث از بین رفتن چربی پوست شده و پوست را آسیب پذیر کند. سعی کنید زمان حمام کردن خود را به ده دقیقه یا کمتر محدود کنید و با آب گرم به جای آب داغ دوش بگیرید.

از صابون و مواد شوینده بیش از حد استفاده نکنید.

استفاده بیش از حد از مواد شوینده باعث از بین رفتن چربی پوست و خشک شدن آن می شود. از شوینده های مناسب و ملایم استفاده کنید.

مرطوب کننده نقش کلیدی در رفع خشکی پوست دارد.

استفاده از مرطوب کننده های پوست یکی از بهترین راه حل ها برای رفع خشکی پوست می باشد. مرطوب کننده مناسب پوست می تواند به درمان و پیشگیری از خشکی پوست کمک کند.
منبع : https://www.healthline.com/health/dry-skin-winter-months#outlook

About the Author

متخصص پوست ، لیزر موهای زائد ، متخصص پوست و مو
دکتر بنفشه تمیزی فر ، متخصص پوست ،مو ،زیبایی و لیزر ، عضو انجمن متخصصین پوست امریکا ، دارای بورد تخصصی ، نظام پزشکی 93454

ارسال پاسخ

6 + چهار =

Call Now Button