درمان آفتاب سوختگی

درمان آفتاب سوختگی

درمان آفتاب سوختگی

در فصل تابستان مراجعین بسیاری به متخصص پوست و مو ، در رابطه با درمان آفتاب سوختگی وجود دارد، در ابتدا باید بدانید که بدون استفاده از ضد آفتاب و یا لباسی که پوشش مناسب برای مناطق حساس ندارد زیر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید .
آفتاب سوختگی یکی از عوارض اشعه ی خورشید در روزهای گرم تابستانی است که می تواند باعث آزردگی و ناراحتی فرد شود .
تغییر رنگ پوست به قرمز و سوزش و خارش شدید از عوارض آفتاب سوختگی است که حدود یک هفته تا چند روز همراه فرد خواهد بود ، البته میزان آفتاب سوختگی با تشخیص دقیق متخصص پوست و مو مشخص شده و درمان های لازم برای آن در نظر گرفته می شود.
با تابش آفتاب سطح پوست خشک شده و سلول های مرده روی آن به چشم می خورند. بعد از مدت کوتاهی شاهد خواهید بود که لکه های کوچک قرمز رنگ روی پوست پدیدار شده اند و محل سوختگی داغ شده است و همه این ها برایتان درد آور است.

درمان آفتاب سوختگی

برای درمان آفتاب سوختگی

حتما به متخصص پوست و مو مراجعه نمایید
از کمپرس شیرخنک استفاده کنید ، این کمپرس می تواند در شما را التیام بخشد و چربی از دست رفته را تنظیم نماید . پروتئین موجود در شیر پوشش محافظت کننده ای بر روی پوست ایجاد می کند و آن را مرطوب نگه می دارد. از آنجا که آنزیم های درمانگر بر روی پوست مرطوب بهتر عمل می کنند، پوست برای درمان بهتر به رطوبت نیاز دارد. با این روش پوست تسکین یافته و احساس سوزش و خارش آن کمتر می شود.
زمانی که پوست در برابر تابش شدید اشعه های UV خورشید کوفته شده و صدمه دیده است، بدن به آنتی اکسیدان فراوانی نیاز دارد که این آنتی اکسیدان ها را می توان با خوردن روزانه چندین واحد میوه و سبزی تامین کرد. این آنتی اکسیدان ها سبب ترمیم هر چه سریع تر پوست می شوند.
مهم تر ین نکته برای پوست های سوخته که در حال کنده شدن هستند ، این مورد است که برای جلوگیری از التهاب بیشتر ،حتما آن را مرطوب نگه دارید و حداقل روزی سه بار آن را با کرم ها و پمادهای مرطوب کننده مرطوب کنید.

با تشکر مدیریت سایت دکتر تمیزی فر ،  متخصص پوست و مو

About the Author

متخصص پوست ، لیزر موهای زائد ، متخصص پوست و مو
دکتر بنفشه تمیزی فر ، متخصص پوست ،مو ،زیبایی و لیزر ، عضو انجمن متخصصین پوست امریکا ، دارای بورد تخصصی ، نظام پزشکی 93454

ارسال پاسخ

5 × پنج =