روش ها و اقدامات جوانسازی پوست

روش ها و اقدامات جوانسازی پوست

روش ها و اقدامات جوانسازی پوست

چه روش ها و اقداماتی در جوانسازی پوست موثر است؟ اولین و متداول ترین روش در مبحث زیبایی چیست؟ برای اطلاع از پاسخ این پرسش ها متن ذیل را مطالعه کنید.

فیلر ها یا پرکننده ها می توانند ژلهای آماده ی تزریق مانند هیالورونیک اسید یا کلسیم هیدروکسی آپاتایت باشند و یا از چربی خود فرد برای حجم دهی و پرکنندگی استفاده شود. در این مقاله ما درباره ی تزریق چربی صحبت می کنیم.

پوست

پوست

تزریق چربی

تزریق چربی یکی از بهترین روش های استاندارد ایجاد زیبایی و حفظ آن در صورت و سایر نواحی بدن می باشد. برای انجام تزریق فیلر ابتدا با نظر پزشک از قسمت های شکم، پهلو، داخل یا خارج ران و همچنین افرادی که در اطراف زانو چربی خوبی دارند، چربی دریافت می شود. با توجه به میزان نقصی که بیمار دارد چربی از ناحیه مورد نظر جدا می شود.

مراقبت های قبل از تزریق چربی

  •   اگر بیمار سابقه بیماری خاصی دارد باید با پزشک در میان بگذارد
  •    محل تزریق چربی باید عاری از هر گونه عفونت باشد
  •   اگر بیمار از داروهای خاصی مانند آسپرین استفاده می کند به پزشک خود اطلاع دهد

آیا می شود چربی را از فرد دیگری دریافت کرد؟

خیر. چربی سلول زنده و پیوند بافت است که باید فقط از خود فرد دریافت شود

ماندگاری تزریق چربی

نکته مهمی که در مورد تزریق چربی وجود دارد این است که ماندگاری چربی در مناطق مختلف صورت متفاوت است. اگر بیمار قصد دارد فقط در خط خنده تزریق انجام دهد این نکته را باید بداند که این ناحیه کمترین عمر تزریق چربی را دارد و چندین بار نیاز است تا در این منطقه چربی تزریق شود. اما در مناطقی مثل اطراف چشم یا گونه با تزریق 2 الی 3 مرحله، چربی ماندگار است

آیا تزریق فیلر، بوتاکس یا ژل درد دارد؟

با اینکه این روش ها با بی حسی موضعی انجام می شود. اما آستانه تحمل افراد با هم متفاوت است و بیمارانی هستند که بسیار کم احساس درد دارند.

دکتر بنفشه تمیزی فر متخصص پوست و مو دارای دانش و مهارت بالا در تشخیص و درمان بسیاری از بیماری های پوستی می باشند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره 02188192808 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

تزریق بوتاکس

اولین و متداول ترین قدم در مبحث زیبایی بوتاکس است. که تزریق عوامل مهار کننده عصب عضله است. متداول ترین نتیجه ایی که از این روش مشاهده می شود، مهار چین و چروک در ناحیه تزریق می باشد.

عملکردهای دیگری برای تزریق بوتاکس وجود دارد که یکی از پر کاربردترین آنها در حوزه تخصص پوست، درمان افزایش تعریق در نواحی کف دست و یا نواحی دیگر مانند زیر بغل می باشد.

آیا بوتاکس عملکرد ناحیه تزریق را مختل می کند؟

تزریق بوتاکس باید توسط فرد متخصص انجام شود. چون در این روش ارگان هدف ما عضله نیست بلکه هدف ما غدد عرق می باشد. که آناتومی این دو باهم متفاوت است. اگر تزریق بوتاکس جهت رفع تعریق توسط فرد غیر متخصص انجام شود. می تواند در عملکرد عضلات دست اثر بگذارد و یک مقدار بی حسی عضلات دست را ایجاد کند.

شروع اثر بوتاکس از یک هفته بعد از تزریق شروع می شود و ماندگاری آن از 3 الی 6 ماه متفاوت است.

عوارض بوتاکس

یکی از مهم ترین عوارضی که ممکن است بوتاکس داشته باشد، افتادگی پلک است. البته اگر تزریق صحیح انجام شود نباید این عارضه مشاهده شود. این عارضه برگشت پذیر است و بعد از حدود 6 هفته به حالت طبیعی بازمی گردد.

سایر مقالات متخصص پوست و مو :

پیشگیری از چروک پوست

میکرودرم

لیزر موهای زائد

جوانسازی پوست

About the Author

متخصص پوست ، لیزر موهای زائد ، متخصص پوست و مو
دکتر بنفشه تمیزی فر ، متخصص پوست ،مو ،زیبایی و لیزر ، عضو انجمن متخصصین پوست امریکا ، دارای بورد تخصصی ، نظام پزشکی 93454

ارسال پاسخ

نه − 4 =

Call Now Button