سوالات متداول در تزریق بوتاکس

سوالات متداول در تزریق بوتاکس

سوالات متداول در تزریق بوتاکس

 

بسیاری از افرادی که برای از بین بردن و چین و چروک موجود بروی پوست صورت خود خواستار انجام تزریق بوتاکس هستند و برای انجام این کار به مطب دکتر بنفشه تمیزی فر متخصص پوست و مو مراجعه می کنند سوالاتی را در زمینه نحوه انجام این کار و تاثیر گذاری آن مطرح می کنند که در این قسمت در ابتدا توضیح مختصری در رابطه با نحوه انجام این تزریق داده می شود تا قبل از انجام این کار اطلاعات کافی دراین زمینه بدست آورید و پس از آن به سوالات متداول در تزریق بوتاکس پاسخ داده می شود تا تمامی پاسخ های خود را دریافت نمایید و با آگاهی کافی اقدام به انجام این کار نمایید.

سوالات متداول در تززیق بوتاکس

سوالات متداول در تززیق بوتاکس

در تزریق بوتاکس از یک نوع سمی به نام بوتولینوم استفاده می شود که تزریق این سم در ناحیه مورد نظر موجب فلج موقت عضلات می شود در نتیجه پس از تزریق عضلات ناحیه مورد نظر قدرت حرکت خود ر ا از دست می دهند و خطوط و چین و چروکی که در اثر فعالیت بیش از حد عضلات بوجود آمده بودن از بین می روند و با پوست هم سطح می شوند.

مدت ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

مدت ماندگاری بوتاکس در هر فردی متفاوت است و به طبیعت بدن افراد، نوع بوتاکس و نحوه آمادسازی و تزریق آن بستگی دارد اما بطور طور کل مدت ماندگاری این تزریق 4 تا 6 ماه است.

تزریق مجدد بوتاکس هر چند وقت یک بار باید انجام شود؟

مدت ماندگاری اثر بوتاکس حداکثر 6 ماه است و پس از این مدت اثر بوتاکس از بین می رود و چین و چروک و خطوط دوباره نمایان می شود در نتیجه دو مرتبه باید تزریق صورت گیرد.

آیا تزریق بوتاکس عوارضی دارد؟

در صورتی که در تزریق بوتاکس از مارک های متفرقه استفاده شود می تواند عوارضی مانند حساسیت، قرمزی، شوک آنافیلاکسی و در موارد شدید تر افتادگی پلک ایجاد کند در نتیجه برای انجام این کار حتما به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید و از رفتن به مراکز نامعتبر جدا خودداری نمایید.

آیا در هنگام تزریق بوتاکس دردی احساس می شود؟

خیر. زیرا قبل از انجام تزریق، پزشک از بیحسی موضعی استفاده می کند و در نتیجه فردی دردی را در هنگام تزریق احساس نمی کند

آیا پس از تزریق بوتاکس مراقبت خاصی باید صورت گیرد؟

بعد از تزریق بوتاکس برای برخورداری از بهترین نتیجه مراقبت هایی باید رعایت شود که برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس مراجعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین متخصص پوست و مو مراجعه نمایید .

About the Author

متخصص پوست ، لیزر موهای زائد ، متخصص پوست و مو
دکتر بنفشه تمیزی فر ، متخصص پوست ،مو ،زیبایی و لیزر ، عضو انجمن متخصصین پوست امریکا ، دارای بورد تخصصی ، نظام پزشکی 93454

ارسال پاسخ

یازده + هفت =

Call Now Button