سوالات متداول در کربوکسی تراپی

سوالات متداول در کربوکسی تراپی

سوالات متداول در کربوکسی تراپی

 

سوالات متداولی در رابطه با کربوکسی تراپی از دکتر تمیزی فر متخصص پوست و مو پرسیده می شود که در این قسمت در ابتدا توضیح مختصری در رابطه با نحوه انجام کربوکسی تراپی داده می شود تا قبل از انجام این روش اطلاعت لازم را در این زمینه بدست آورید و پس از آن سولات متداول کربوکسی تراپی را مطرح می کنیم .

سوالات متداول کربوکسی تراپی

سوالات متداول کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی

در کربوکسی تراپی به منظور افزایش قابلیت ارتجاعی پوست و افزایش میزان جریان خون از گاز دی اکسید کربن استفاده می شود. در واقع کربوکسی تراپی با وارد کردن گاز دی اکسید کربن به داخل پوست موجب تحریک تولید کلاژن، بهبود قابلیت ارتجاعی پوست و افزایش گردش خون می شود.

در دستگاه کربوکسی تراپی یک مخزن گاز دی اکسید کربن تعبیه شده است که این مخزن گاز به یک جریان تنظیم کننده  متصل است تا با استفاده ازاین تنظیم کننده میزان گاز دی اکسید کربن کنترل شود تا مقدار بسیار زیادی گاز وارد زیر پوست بیمار نشود همچنین یک لوله استریل شده که دارای فیلتر است در دستگاه کربوکسی تراپی تعبیه شده است تا گاز دی اکسید کربن بعد از پاکسازی با استفاده از سوزن های باریک و نازک وارد پوست بیمار و موجب افزایش گردش خون شود.

روش کوبوکسی تراپی به دقت و مهارت بسیار بالای پزشک نیاز دارد تا سرعت انتفال گاز تنظیم شود دکتر بنفشه تمیزی فر متخصص پوست در زمینه کربوکسی تراپی بسیار مهارت و تجربه بالایی دارند.

آیا انجام کربوکسی تراپی درد دارد؟

بدلیل اینکه در این روش از جوانسازی پوست از سوزن های بسیار ریز و کوچکی استفاده می شود فرد درد  بسیاری را حس نمی کند ممکن است فقط درد اندک همراه با سوزش داشته باشید که می توان با استفاده از بی حسی های موضعی قبل ازکربوکسی تراپی این درد را کاهش داد.

آیا کربوکسی تراپی می تواند سیاهی دور چشم را برطرف کند؟

بسیاری از افراد از سیاهی دور چشم خود رنج می برند و این امر موجب کاهش اعتماد بنفس و جذابیت چهره آن ها گردیده است. یکی از مزایای کربوکسی تراپی  رفع سیاهی دور چشم است که امروزه استفاده از این روش در میان  افرادی که با این مشکل مواجه هستند و اطراف چشم آن ها تیره رنگ است طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است.

گاز دی اکسید کربن با استفاده ازسوزن های ریزی در اطراف چشم تزریق می شود و موجب افزایش گردش خون و رفع سیاهی دور چشم می شود. برای انجام این کار باید در انتخاب پزشک خود دقت نمایید زیرا این کارباید با دقت بالایی صورت گیرد.

به چند جلسه درمانی برای ازبین بردن سیاهی چشم با استفاده از کربوکسی تراپی نیاز است؟

باید توجه نمایید که با یک جلسه کربوکسی تراپی سیاهی اطراف چشم بطور کامل برطرف نمی شود و دوره ی درمان باید کاملا سپری شود تا مطلوب ترین نتیجه را دریافت نمایید . تعداد جلسات کربوکسی تراپی در هر فردی متفاوت است اما بطور معمولا کربوکسی تراپی باید در 6 جلسه صورت گیرد تا نتیجه مطلوبی را بتوان با استفاده از این روش دریافت کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین متخصص پوست و مو مراجعه نمایید .

About the Author

متخصص پوست ، لیزر موهای زائد ، متخصص پوست و مو
دکتر بنفشه تمیزی فر ، متخصص پوست ،مو ،زیبایی و لیزر ، عضو انجمن متخصصین پوست امریکا ، دارای بورد تخصصی ، نظام پزشکی 93454

2 thoughts on “سوالات متداول در کربوکسی تراپی

 1. بهنام - دسامبر 6, 2019 در 3:32 ب.ظ

  سبام.
  میخواستم بدونم چنددرصد احتنال رشد موی سر با کربوکسی تراپی وجود داره .

  پاسخ
  • متخصص پوست ، لیزر موهای زائد ، متخصص پوست و مو - دسامبر 9, 2019 در 9:17 ق.ظ

   سلام .. مطالعه ی دقیقی در این مورد انجام نشده. به صورت تجربی دیده شده که همراه با درمانهای موضعی و خوراکی لازم، استفاده از کربوکسی، کمی جواب به درمان را بیشتر می کند

   پاسخ

ارسال پاسخ

یک × پنج =

Call Now Button