سوالات متداول میکرودرم ابریژن

سوالات متداول میکرودرم ابریژن

سوالات متداول میکرودرم ابریژن

 

نحوه کار میکرودرم ابریژن چگونه است؟

در این روش به منظور جوانسازی و پاکسازی پوست نوعی کریستال بسیار ظریف از جنس اکسید آلومینیوم با استفاده از یک دستگاه خاصی بافشار تنظیم شده با سطح پوست در تماس قرار می گیرد که سابیده شدن کریستال ها بروی سطح پوست موجب ایجاد تراش های بسیار سطحی بروی پوست و در نتیجه تحریک بافت های زیر پوستی و کلاژن سازی می شود.

تراشیده شدن لایه های سطحی با استفاده از کریستال های اکسید آلومینیوم موجب می شود که جای جوش و لکه های پوستی از بین برود . برای جمع کردن کریستال های اکسید آلومینیوم از سطح پوست یک مکش نیز بروی پوست انجام می شود که این امر موجب بهتر شدن جریان خون و فعال شدن سلول‌های فیبروبلاست می شود که موجب می شود پوست از شادابی و طراوت بالایی برخوردار شود.

سوالات متداول میکرودرم ابریزن

سوالات متداول میکرودرم ابریزن

میکرودرم چقدر در زیبایی کارآمد و موثر است؟

تعداد جلسات میکرودرم ابریژن باید بطور کامل سپری شود زیرا اثر این روش موقتی می باشد و برای دریافت بهترین نتیجه از این روش جوانسازی پوست تعداد جلسات میکرودرم ابریژن باید تکرار شود. بعد از میکرودرم ابریژن پوست شاداب می شود و شفافیتی در پوست ایجاد می شود در صورتی که تکرار نشود شفافیت پوست بعد ازگذشت چند هفته از بین می رود. برای دریافت بهترین نتیجه از میکرودرم ابریژن توصیه می شود که با سایر روش های جوانسازی پوست بطور همزمان انجام شود.

سن مناسب برای میکرودرم ابریژن چه سنی می باشد؟

سن مجاز برای میکرودرم ابریژن بین 12 تا 65 سال است . افرادی که بین 12 تا 65 سال دارند می توانند از این روش جوانسازی پوست استفاده کنند و از مزایای متعدد آن بهره مند شوند  در صورتی که سن بالایی 65 و سن پایین 12 سال دارید کاندیدای مناسبی برای انجام این روش نیستید و انجام میکرودرم ابریژن می تواند عوارضی را برای شما به همراه آورد.

آیا میکرودرم ابریژن عوارضی دارد ؟

در صورتی که میکرودرم عمیق انجام شود در پوست های تیره می تواند موجب ایجاد لک و تیرگی شود . در انتخاب متخصص پوست خود دقت نمایید تا میکرودرم ابریژن به بهترین نحو ممکن انجام شود.

 آیا لازم است بعد از میکرودرم ابریژن مراقبت خاصی را انجام دهید؟

توصیه می شود که بعد ازمیکرودرم ابریژن صورت خود را ماساژ ندهید . حتی المقدور از قرار گرفتن مستقیم در نور خورشید خودداری نمایید می توانید در صورت نیاز از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید. توصیه می شود بطور منظم از کرم مرطوب کننده بعد از میکرودرم ابریژن استفاده شود.

میکرودرم ابریژن چه فرقی با پیلینگ دارد؟

پیلینگ و میکرودرم ابریژن هر دو از روش های جوانسازی پوست هستند با این تفاوت که در روش لایه برداری پوست با پیلینگ، عمل لایه برداری بصورت شیمیایی انجام می شود اما در روش جوانسازی پوست با میکرودرم ابریژن لایه برداری پوست به صورت مکانیکی انجام می شود به گونه ای که با استفاده از یک دستگاه خاص کریستال های اکسید آلومینیم بروی سطح پوست پاشیده می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین متخصص پوست و مو مراجعه نمایید .

About the Author

متخصص پوست ، لیزر موهای زائد ، متخصص پوست و مو
دکتر بنفشه تمیزی فر ، متخصص پوست ،مو ،زیبایی و لیزر ، عضو انجمن متخصصین پوست امریکا ، دارای بورد تخصصی ، نظام پزشکی 93454

ارسال پاسخ

20 + هشت =

Call Now Button