محدودیت در لیزر موهای زائد

محدودیت در لیزر موهای زائد

محدودیت در لیزر موهای زائد

استفاده از لیزر امروزه در بین افراد بسیار فراگیر شده است و می توان از آن در نواحی مختلف بدن و صورت استفاده کرد . خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی انواع مختلفی از لیزر که هر کدام طول موج مشخصی دارند،در بازار وجود دارد ، از هر کدام از این طول موج ها می توان برای موهای روشن و یا تیره استفاده کرد .
برای انجام لیزر موهای زائد نیاز است تا مو با تیغ اصلاح شود تا بافت هم بند مو از بین نرود . اما آیا برای انجام لیزر موهای زائد محدودیت هایی برای فرد وجود دارد یا خیر .

محدودیت در لیزر موهای زائد

سن انجام لیزر موهای زائد

برای انجام لیزر موهای زائد محدودیت سنی وجود ندارد اما بهتر است تا خاکستری نشدن مو ها لیزر انجام شود ،بعد از خاکستری شدن موها عملا لیزر کاربردی ندارد و بی تاثیر می باشد .
همچنین در بین بانوان بهتر است تا لیزر تا قبل از شروع قاعدگی انجام نشود زیرا قبل از آن هورمون های پایدار در آن ها وجود ندارد ، در نتیجه بهتر است لیزر موهای زائد در فرد بعد از سن بلوغ انجام شود.
در طی فرایند لیزر موهای زائد ،رنگدانه های مو تاثیر بسیار زیادی در نتیجه کار دارد ،رنگدانه مو عامل جذب نور لیزر می شود و بیشتر موهایی که رنگدانه های قوی دارند بیشتر مورد هدف لیزر قرار می گیرند .

آیا لیزر موهای زائد می تواند عوارضی به همراه داشته باشد ؟

بله،استفاده از لیزر در بعضی از موارد می تواند همراه با عوارض باشد ، عوارض لیزر در بیشتر حالات کوتاه مدت است ، به این معنی که ممکن است در فرد سبب سوختگی و یا تغییر رنگدانه های پوست شود ،متخصص پوست و مو قبل از اقدام به لیز در جلسه ای مشاوره بیمار را از مزایا و معایب استفاده از لیزر در از بین بردن موهای زائد آگاه می کند .
همچنین ممکن است فرد هنگام استفاده از لیزر دردی را احساس کند ،این درد گذراست و از بین می رود .
زمانی که آکنه، آفتاب سوختگی و یا هرگونه ناراحتی پوستی در موضعی که قرار است لیزر بروی آن انجام شود، وجود داشته باشد ممکن است بدلیل لیزر کردن عارضه دیگری ایجاد شود .

مزایای لیزر موهای زائد

سرعت حذف مو های زائد در بدن از مزایای لیزر است ،هر پالس لیزر یک ثانیه طول می کشد و می تواند موهای بسیاری را در همان زمان درمان کند. موهای زائد را در مناطق کوچک مانند لب فوقانی در کمتر از یک دقیقه از بین می برد و مناطق بزرگ مانند پشت و یا پاها ممکن است تنها نیاز به یک ساعت زمان برای لیزر داشته باشند .

برخی از خدمات دکتر بنفشه تمیزی فر متخصص پوست و مو:

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر بنفشه تمیزی فر متخصص پوست و مو و زیبایی

About the Author

متخصص پوست ، لیزر موهای زائد ، متخصص پوست و مو
دکتر بنفشه تمیزی فر ، متخصص پوست ،مو ،زیبایی و لیزر ، عضو انجمن متخصصین پوست امریکا ، دارای بورد تخصصی ، نظام پزشکی 93454

ارسال پاسخ

چهار × 4 =