مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ

مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ

مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ از روشهای مفید چند سال اخیر برای بهبود مشکلات پوستی و زیبایی با روش کلاژن‌سازی است که موجب تحریک پوست می‌شود. در این روش  از دستگاههای مختلفی از جمله درماپن (از بهترین میکرونیدلینگهای دنیا)، درمارولر یا … استفاده می شود.
درمارولر سوراخهای ریزی در پوست ایجاد می‌کنند و پوست اقدام به ترمیم این سوراخها می‌کند که برای این اقدام به کلاژن نیاز دارد در نتیجه باعث افزایش ضخامت اپیدرم، درمان ضایعه‌ی پوستی، جوانسازی پوست، لایه‌برداری و از بین رفتن جای جوش، جای زخم، ریزش مو ، ترک‌های پوستی و بسیاری از مشکلات پوست و مو می‌شود.

مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ

عوارض احتمالی میکرونیدلینگ

تمام روشهای درمانی دارای عوارض احتمالی می‌باشند. میکرونیدلینگ نیز بعد از درمان احتمال عوارضی مانند: خشکی، پوسته‌ریزی، قرمزی و تورم را به دنبال دارد. که این عوارض ممکن است چند روز طول بکشند. مراقبتهای بعد از درمان به وسیله‌ی لیزر میکرونیدلینگ خیلی مهم است. شما باید پس از اتمام کار به پوستتان بیشتر اهمیت بدهید تا موجب تسریع روند بهبودتان باشید و تأثیر روشهای درمانی را به بهترین نحو مشاهده کنید. در این مقاله سعی ما بر این است که اطلاعات کافی در مورد مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ را در اختیار شما قرار دهیم.

آشنایی با مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ

  • تا چند هفته بعد از درمان از قرارگیری مستقیم در آفتاب پرهیز کنید و حتماً از کرم ضد آفتاب استفاده شود.
  • اگر بعد از درمان شاهد جای جوش و آکنه هستید، پوستتان را پیش از خواب با یک شوینده‌ی ضعیف بشوئید. روز بعد احتمال دارد بتوانید از لوسیونها و پمادهای تجویز شده طبق دستور پزشک استفاده کنید.
  • در صورتی که پزشکتان صلاح دانست از آنتی بیوتیک یا کرم‌های نرم‌کننده استفاده کنید.
  • پس از درمان میکرونیدلینگ احتمال بروز هر گونه قرمزی و التهاب طبیعی می‌باشد و این علائم با استفاده از کرم‌های ترمیم‌کننده از بین می‌روند.
  • تا یک هفته بعد از درمان از کرم‌های لایه‌بردار استفاده نکنید.
  • یک ماه قبل و بعد از میکرونیدلینگ استفاده از کرم‌های برنزه‌کننده و دستگاه سولار ممنوع است.
  • تا 48 ساعت بعد اجازه‌ی استفاده از لوازم آرایشی را ندارید.
  • جهت رسیدن به بهترین نتیجه از این روش آن‌را به صورت مکرر و هر یک ماه انجام دهید. معمولاً 6 الی 8 جلسه برای این درمان توصیه می‌شود.
  • تا 24 ساعت بعد از استحمام و سونا پرهیز کنید.
  • بروز هر گونه خشکی و پوسته ریزی بعد از میکرونیدلینگ طبیعی است و بعد از مدت کوتاهی خود به خود برطرف می شود و نیاز به هیچ گونه مراقبت خاص ندارد.

برخی از خدمات دکتر بنفشه تمیزی فر متخصص پوست و مو:

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر بنفشه تمیزی فر متخصص پوست و مو و زیبایی

About the Author

متخصص پوست ، لیزر موهای زائد ، متخصص پوست و مو
دکتر بنفشه تمیزی فر ، متخصص پوست ،مو ،زیبایی و لیزر ، عضو انجمن متخصصین پوست امریکا ، دارای بورد تخصصی ، نظام پزشکی 93454

ارسال پاسخ

18 + 14 =