میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ صورت

جوانسازی با میکرونیدلینگ صورت

همان طور که می دانید روش های زیادی برای جذابیت و زیبایی پوست ارائه شده است ، پیش از این استفاده از کرم ها و انواع داروهای مختلف در این زمینه پاسخگو بوده و می تواند نقش به سزایی در لطافت و شفافیت پوست شما ایجاد نماید .در این مقاله از بین بردن جای جوش با میکرونیدلینگ را توضیح خواهیم داد.

بهترین روش برای درمان جای جوش و اسکار ها چیست؟

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه میکرونیدلینگ و آثار شگفت انگیز آن بر روی پوست می توانید به کلینیک زیبایی دکتر بنفشه تمیزی فر مراجعه نمایید.

یکی از مشکلات شایع در افراد داشتن اسکار های پوستی یا همان جای جوش می باشد ، جای جوش ها ممکن است بسیار سطحی و یا عمیق باشند و با ایجاد حالت نامسطح برروی پوست باعث از بین بردن زیبایی ظاهری فرد گردند .

اما یکی از مشکلات شایع در افراد داشتن اسکار های پوستی یا همان جای جوش می باشد ، جای جوش ها ممکن است بسیار سطحی و یا عمیق باشند و با ایجاد حالت نامسطح برروی پوست باعث از بین بردن زیبایی ظاهری فرد گردند .

اسکار های پوستی عمدتا قرمز رنگ هستند و باعث می شوند سطح پوست تخریب شود در چنین مرحله ای کرم و یا دارو های تولید شده برای پوست نمی تواند موثر واقع شود مگر اینکه با استفاده از روش های موثر دیگری ادغام و همراه شوند .
یکی از روش های مفید و موثر برای از بین بردن جای جوش میکرونیدلینگ است ، این دستگاه کوچک اما پر قدرت می تواند با وارد کردن ضربه های سوزنی بسیار ضعیف برروی پوست ، پوست شما را وادار به کلاژن سازی می کند و بافت تخریب شده ی صورت شما را اصلاح و ترمیم می نماید .

میکرو به معنای ریز و نیدل به معنای سوزن است ، این دستگاه حاوی تعداد زیادی سوزن های بسیار ریز است که به راحتی دیده نخواهند شد،سوزن ها با ترتیب مشخصی بر روی این دستگاه قرار می گیرند و در زمان استفاده ضربه های بسیار ضعیفی را به سطح پوست وارد می نماید ، با وارد شدن این ضربه ها لایه های زیرین پوست دچار تحول شده و کلاژن تولید می کند ، کلاژن تولید شده به سطح پوست می رسد و موجب می شود که بافت تخریب شده ی آن ترمیم گردد .

به کمک روش درمانی میکرونیدلینگ شما می توانید بعد از مدت بسیار کوتاهی شاهد پر شدن فضاهای خالی و بسته شدن منافذ باز روی پوست شوید.

از بین بردن چین و چروک دور چشم

یکی دیگر از مزایای جوانسازی با میکرونیدلینگ از بین بردن چین و چروک صورت و لیفت نسبی ان است که کمک بزرگی به افراد می نماید تا آثار افزایش سن و یا افتادگی پوست را از بین ببرند .

افراد مناسب برای میکرونیدلینگ

 1. این روش برای افرادی مناسب است که
 2. دارای منافذ باز روی پوست هستند
 3. دارای جای جوش و اسکار می باشند
 4. صورت ان ها لک و تیرگی دارد
 5. دور چشم و پیشانی آن ها دچار افتادگی و چین و چروک شده است
 6. در مواردی برای رفع ترک های پوستی و تیرگی ها مورد استفاده قرار می گیرد .
 7. سایر موارد دیگر …

عوارض احتمالی :

این روش بدون در نظر گرفتن تورم و قرمزی موقت بعد از آن ، تقریبا بدون عارضه خواهد بود و پوست را وارد مرحله ای از کلاژن سازی می نماید که زیبایی و شادابی را در پی خواهد داشت. هیچ گونه حساسیت و یا عارضه ای برای پوست در بر نخواهد داشت و نتایج آن در جلسات ابتدایی پدیدار خواهد شد .

تعداد جلسات مورد نیاز برای این درمان :

بسته به نوع پوست و میزان تخریب ان ، همچنین با توجه به سن و جنس پوست بیمار تعداد جلسات لازم برای انجام میکرونیدلینگ مشخص خواهد شد .
اما به طور کلی بین 3 تا 5 جلسه درمان نتیجه ی ایده آلی خواهد داشت .

میکرونیدلینگ

امروزه زیبایی و جذابیت حرف اول را می زند، بسیاری از خانم ها و آقایان تمایل زیادی به داشتن یک پوست صاف و براق دارند ، که زیبایی ظاهری آن ها را دو چندان نماید .

یکی از روش های جوانسازی و زیبایی پوست استفاده از میکرونیدلینگ است .
این روش که به عنوان یک راه سریع برای جوانسازی معرفی شده است می تواند در طول تنها چند جلسه تغییرات چشمگیری را برای شما در پی داشته باشد

روش میکرونیدلینگ یا درماپن چیست؟

مشکلات پوستی که در افراد مختلف ایجاد می شود معمولا باعث ایجاد ناراحتی و احساس نارضایتی در فرد می گردد.
همان طور که می دانید یکی از بزرگترین عوامل ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست که باعث ایجاد چین و چروک در آن می شود ،کاهش غلظت کلاژن و الاستین می باشد ، در واقع کلاژن و الاستین باعث جوانسازی پوست میشود اما رفته رفته با بالارفتن سن و یا پیری پوست تولی کلاژن و الاستین کاهش یافته و پوست را دچار آسیب دیدگی می نماید .
میکرونیدلینگ یک روش پیشرفته برای ترمیم آسیب های پوست و از بین بردن چین و چروک آنها می باشد .
در این روش با ایجاد منافذ بسیار ریز که با چشم به راحتی قابل دیدن نمی باشند ، سلولهای بنیادی پوست تحریک می شود و در نتیجه این روند باعث کلاژن سازی دوباره پوست می شود .در واقع با استفاده از میکرونیدلینگ ترمیم سازی پوست مجددا شروع به فعالیت می کند و زمانی که پوست در این مرحله قرار دارد پوست مقدار زیادی کلاژن تولید می کند .
نتیجه ی این کلاژن سازی ترمیم دوباره پوست و از بین بردن جای جوش و لک ها می باشد .
معمولا نیاز است تا ۳- ۵ جلسه درمان برای جوانسازی صورت وقت گذاشته شود . فاصله بین جلسات حدود ۶ هفته می باشد و روند درمان به سرعت انجام می پذیرد .

در این روش از دستگاهی بنام درماپن  استفاده می شود، با این روش منافذ و کانال های بسیار ریزی در پوست ایجاد می شود ،این منافذ ایجاد شده  در مرحله ای که پوست اقدام به ترمیم این منافذ می کند،مقدار قابل توجهی کلاژن تولید می کند  و در این مرحله اگر مشکلی در پوست ایجاد شده باشد می تواند آن را برطرف سازد .

مزایای جوانسازی با میکرونیدلینگ :

 • این روش فیزیولوژیک و بدون عارضه است .
 • -بدون درد است.
 • هزینه ی آن بسیار مناسب و نتیجه ی آن بسیار عالی است.
 • برای پوستهای نازک نیز مورد استفاده قرار میگیرد.
 • -پوست را دچار آسیب های جدی نمیکند .
 • دوره بهبودی بعد از پروسیجر کوتاه است.
 • تعداد جلسات تا بدست آمدن نتیجه ی دلخواه قابل تکرار است .
 • در تمام مناطق صورت ، گردن ، زیر چشم می توان آن را به کار گرفت.

تاثیر میکرونیدلینگ بر پوست

درماپن یا میکرونیدلینگ یک روش موثر برای از بین بردن جای جوش و از بین بردن منافذ پوست است .
فواید این روش در این دو مورد خلاصه نشده و میتواند در بسیاری از مشکلات پوستی این روش را به کار گرفت .
میکرو به معنای کوچک و نیدلینگ اشاره به سوزن زدن دارد ، بنابراین میکرونیدلینگ یعنی ایجاد سوراخ های ریز در سطح پوست ،سوراخ ها با استفاده از سوزن های میکرو انجام خواهد شد .
این روش جوانسازی با استفاده از یک دستگاه انجام میشود که تعداد زیادی سوزن بسیار نازک در خود دارد ، این سوزن ها با سرعت بسیار زیادی به صورت و نواحی دیگر پوست ضربه وارد میکنند و در عمق مشخصی از پوست فرو می روند.
متخصص پوست با استفاده از این روش قسمت هایی از پوست را که دچار آسیب شده است ترمیم مینماید .
ترمیم با روش میکرونیدلینگ به این صورت خواهد بود که با ضربه زدن سوزن های بسیار ریز درماپن پوست وارد مرحله ای از بازسازی خواهد شد که مجبور به ترشح کلاژن می شود .
با ترشح کلاژن در زیر پوست ترمیم آن آغاز شده و مشکلات ناشی از سوختگی و لک ها و اسکار جوش ها از بین می رود .

میکرونیدلینگ آسیب جدی به پوست وارد نمی کند و نسبت به روش های دیگر کاملا بی ضرر است ، حتی تعداد جلسات لازم برای درمان با این روش بسیار کم خواهد بود و معمولا بعد از گذشت 4 تا 6 جلسه نتایج مطلوبی دریافت خواهید کرد .
بیشترین زمان لازم برای هر جلسه حدود 20 دقیقه می باشد که با توجه به ناحیه صورت و عمق درمان در آن قسمت دارای تفاوت می باشد .زمانی که جلسات ادامه می یابند استفاده از کرم ها و پمادهای تجویز شده راحت تر خواهد بود زیرا پوست نفوذ پذیری بیشتری داشته و به لایه های زیرین که سابقا دسترسی به آن غیر ممکن بود نفوذ خواهد کرد .
این راهکار از مزیت های میکرونیدلینگ می باشد زیرا در حالت عادی پمادها و کرم های پوستی فقط تا لایه سطحی اپیدرم نفوذ می کنند و به لایه های زیرین پوستی نمی رسند استفاده از سرم ها و ویتامین های لازم برای ترمیم بسیار رایج است و نتیجه را موفقیت آمیزتر خواهد کرد . بنابراین به توصیه های پزشک خود در رابطه با این موضوع توجه کرده و از مشاوره های وی استفاده نمایید .

دکتر بنفشه تمیزی فر
متخصص پوست و مو ،زیبایی و لیزر
عضو انجمن متخصصین پوست امریکا
دارای بورد تخصصی
نظام پزشکی 93454
تماس با دکتر
ایران – تهران – خیابان ولیعصر
بالاتر از پارک ساعی – رو به رو بیمارستان دی
خیابان دوم – پلاک 8 – ساختمان گاندی دوم
طبقه 4 – واحد 14
تلفن تماس :
02188878131 02188192807 02188192808

About the Author

متخصص پوست ، لیزر موهای زائد ، متخصص پوست و مو
دکتر بنفشه تمیزی فر ، متخصص پوست ،مو ،زیبایی و لیزر ، عضو انجمن متخصصین پوست امریکا ، دارای بورد تخصصی ، نظام پزشکی 93454

ارسال پاسخ

بیست − ده =