میکرونیدلینگ و درمارولر

میکرونیدلینگ و درمارولر

میکرونیدلینگ و درمارولر

میکرونیدلینگ پروسه ای است که شامل استفاده از سوزن هایی برای ایجاد هزاران سوراخ کوچک در پوست می باشد . شاید به نظر برسد که میکرونیدلینگ روشی جدید در زیبایی و مراقبت می باشد اما این روش در واقع حدود 50 سال است که وجود داشته و تکمیل شده است !

طرفداران میکرونیدلینگ  ادعا می کنند که این روش درمانی می تواند هر مشکل پوستی را درمان کند از چروک ها گرفته تا لک های پوستی و مشکلات دیگر پوستی در بافت ها ی پوست مانند زخم ها و سلولیت  ( که البته هنوز نتایج برای این مورد مشکوک است ) .

به هر حال در یک تحقیق در سال 2009 ، 37 بیمار برای درمان زخم های آتروفیک صورت تحت درمان میکرونیدلینگ قرار گرفتند ( زخم هایی که بر اثر آکنه ، آبله مرغان و غیره ایجاد می شوند ) .

بعد از چندین درمان حرفه ای بالای 80 درصد از بیماران شاهد کاهش زخم ها بودند و درمان را  عالی ارزیابی کردند .

امروزه ما در حال کشف و درک این موضوع هستیم که پروسه میکرونیدلینگ و درمارولینگ واقعا شامل چه مواردی است و برای چه مواردی می توان قول درمان با این روش را داد .

میکرونیدلینگ و درمارولر

میکرونیدلینگ و درمارولر

فواید میکرونیدلینگ چیست ؟

میکرونیدلینگ  که CTI نیز نامیده می شود شامل استفاده از یک وسیله به نام درماپن که دارای سوزن های ریزی در انتهای آن است می شود که برای ایجاد سوراخ هایی در لایه های بالایی پوست است .

در روش دیگر میکرونیدلینگ از یک درمارولر استفاده می شود که شبیه یک رولر نقاشی مینیاتوری با تعداد زیادی سوزن ریز است  که به آرامی در جهات مختلف روی پوست می چرخد تا همان نتایج را به دست آوریم .

فواید استفاده از میکرونیدلینگ و درمارولر

استفاده از این روش دو فایده دارد :

  1. سوراخ های ریز حاصل از سوزن کانال های کوچکی ایجاد می کنند که اجازه می دهد محصولات پوستی مانند سرم های پوستی در لایه های عمیق تر پوستی جذب شوند تا نتایج بهتری از آن ها حاصل شود .
  2. این سوراخ های ریز مانند دسته ای از زخم ها عمل می کنند که پوست را به سمت پروسه درمان و شبیه سازی کلاژن و الاستین سوق می دهند . این پروسه ظاهر پوست را بهتر کرده و خطوط و چروک ها و زخم های پوستی را بهبود می بخشد .

واکنش پوست

متخصصین عقیده دارند که این روش نباید روی پوستی که التهاب دارد همچنین پوست دچار اگزما انجام شود . به دلیل این که میکرونیدلینگ می تواند باعث شود که پوست شما محصولات مراقبت از پوست را به صورت عمیق تری جذب کند این شانس وجود دارد که تحریک شده و نسبت به عناصر مختلف واکنش نشان دهد .

این عمل باید توسط متخصصین پوست انجام شود . اگر پوست حساسی داشته باشید متخصص پوست که از هر بسته محصولات بعد از میکرونیدلینگ برای ناحیه کوچکی استفاده می کند و با اطمینان از این که واکنش بدی در پوست وجود ندارد آن را در ناحیه بزرگتری استفاده می کند .

دکتر بنفشه تمیزی فر متخصص پوست با استفاده از تکنولوژی روز دنیا به تشخیص و درمان بسیاری از بیماری های پوستی می پردازند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره 02188192808 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

نتیجه

میکرونیدلینگ می تواند در موارد زیادی از مشکلات پوستی کمک کننده باشد . برای درمان اسکار های حاصل از آکنه و موارد زیاد دیگری می توانید از میکرونیدلینگ استفاده کنید .

About the Author

متخصص پوست ، لیزر موهای زائد ، متخصص پوست و مو
دکتر بنفشه تمیزی فر ، متخصص پوست ،مو ،زیبایی و لیزر ، عضو انجمن متخصصین پوست امریکا ، دارای بورد تخصصی ، نظام پزشکی 93454

ارسال پاسخ

20 − نه =

Call Now Button