پیشگیری از چروک پوست

پیشگیری از چروک پوست

پیشگیری از چروک پوست

آیا می دانستید که با رعایت موارد زیر می توانید تا حدودی زیادی از چروک پوستی پیشگیری کنید؟ حتی با رعایت موارد زیر می توان ظاهر چروک های پوستی را بهبود بخشیده و به پوستی صاف تر و زیبا تر دست یافت. با ما باشید تا نکات پیشگیری از چروک پوست را با شما در میان بگذاریم.

پیشگیری از چروک پوست

پیشگیری از چروک پوست

تاثیر آفتاب بر پوست

همیشه از متخصصان پوست درباره مضرات آفتاب بر پوست و ارتباط آفتاب با چروک های پوستی شنیده ایم. آفتاب اولین عامل چین و چروک های پوستی می باشد. تاثیر آفتاب حتی از وراثت هم بیشتر است. بنابراین باید از ضد آفتاب استفاده شود. به این ترتیب از سرطان پوست هم جلوگیری می شود و هم از ایجاد چروک پیشگیری می شود.

تاثیر دخانیات بر پوست

برخی تحقیقات نشان داده که سیگار کشیدن باعث پیری پوست می شود. سیگار کشیدن آنزیمی آزاد می کند که موجب از هم پاشیدگی کلاژن و الاستین پوست می شود. کلاژن و الاستین دو جزء مهم پوست می باشد.

خواب کافی برای پوست

عدم خواب کافی می تواند موجب تولید بیش از حد کورتیزول شده و این هورمون موجب تجزیه سلول های پوستی می شود. خواب کافی داشته باشید تا هورمون رشد در بدن تولید شده و موجب حفظ کیفیت پوست و الاستیسیته بهتر آن شده و در نتیجه چین و چروک کمتری ایجاد می شود.

جلوگیری از چین و چروک با طرز صحیح خوابیدن

خوابیدن در وضعیت های خاصی می تواند موجب چین چروک شود. برخی چروک ها بعد از بیدار شدن از خواب نمایان می شوند. خوابیدن به پهلو می تواند چروک ها را در اطراف گونه ها و چانه افزایش دهد. بهترین وضعیت خوابیدن به صورت طاق باز یا به پشت می باشد.

برخی تحقیقات نشان داده که سیگار کشیدن باعث پیری پوست می شود. سیگار کشیدن آنزیمی آزاد می کند که موجب از هم پاشیدگی کلاژن و الاستین پوست می شود. دکتر بنفشه تمیزی فر متخصص پوست با استفاده از تکنولوژی روز دنیا به تشخیص و درمان بسیاری از بیماری های پوستی می پردازند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره 02188192808 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

نکات مهم در جلوگیری از جین و چروک

در بالا به عوامل اصلی چین و چروک اشاره کریدم. در ادامه به نکات دیگر در رابطه با پیشگیری از چروک پوست اشاره می کنیم:

– برخی حرکات اضافی صورت می توانند موجب چین و چروک شوند. برای مثال هنگام روز و در زیر نور خورشید باید از عینک آفتابی استفاده گردد تا چشم ها جمع نشوند.

– بیشتر ماهی مصرف کنید مخصوصاً ماهی سالمون. ماهی سرشار از پروتئین می باشد که ساختار اصلی پوست را تشکیل می دهد. همچنین سرشار از امگا 3 بوده که به تغذیه پوست و جوان ماندن آن کمک می کند.

پیشگیری از چروک پوست

پیشگیری از چروک پوست

– مصرف سویا آثار تخریبی ناشی از آفتاب را تا حد زیادی خنثی می کند.

– شکلات تلخ برای پوست مناسب است و سعی کنید در طول روز از مصرف مقادیر زیاد چای و قهوه خودداری کنید.

– میوه ها و سبزیجات بیشتری استفاده کنید. آنتی اکسیدان موجود در میوه ها و سبزیجات با رادیکال های آزاد مبارزه کرده و موجب جوان تر شدن پوست می شوند.

– از مرطوب کننده مناسب استفاده کنید. استفاده از مرطوب کننده مناسب می تواند به صورت آنی ظاهر چروک ها را بهبود بخشیده و از ایجاد چروک های بیشتر جلوگیری کند.

منبع : https://www.webmd.com/beauty/features/23-ways-to-reduce-wrinkles#3

مطالب مرتبط با این مقاله:

تاثیر بوتاکس در از بین بردن چین و چروک پوست

از بین بردن چین و چروک های صورت

رفع چروک دور چشم

About the Author

متخصص پوست ، لیزر موهای زائد ، متخصص پوست و مو
دکتر بنفشه تمیزی فر ، متخصص پوست ،مو ،زیبایی و لیزر ، عضو انجمن متخصصین پوست امریکا ، دارای بورد تخصصی ، نظام پزشکی 93454

ارسال پاسخ

4 × پنج =

Call Now Button